Հայաստանում առաջին անգամ լիզինգով տրամադրվել...
Սույն թվականի մայիսի 22-ին Արարատի մարզի Մասիսի տարածաշրջանի  Հովտաշատ գյուղում «ՔԱՐԴ ԱգրոԿրեդիտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի «Մասիս» մասնաճյուղը Հայաստանում առաջին անգամ լիզինգով տրամադրեց «Ջոն Դիիր» արտադրության տրակտոր: Տրակտորը ներկրվել է «ՔԱՐԴ ԱգրոՍերվիս» ՓԲԸ-ի կողմից, որը հանդիսանում է «Ջոն Դիիր» ընկերության պաշտոնական ներկայացու...
09 Նոյ‎ 2015 3660 Դիտում
ՀՀ Նախագահի Այցը Տարածաշրջանի Կաթ Արտադրող Առ...
Այսօր տեղի ունեցավ ՍՊԸ-ի կաթ արտադրող անասնապահական համալիրի բացման հանդիսավոր արարողությունը Վայոց Ձորի մարզի Գնդեվազ համայնքում, որին ներկա էին՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը և այլ պաշտոնյա անձինք։Անասնապահական համալիրի տեխնոլոգիական նախագծումը սկսվել...
09 Նոյ‎ 2015 3295 Դիտում
Հեռավոր կաթ արտադրող ֆերմայի արդյունավետ կառա...
Շիրակի մարզի Բանդիվան համայնքում տեղակայված կաթ արտադրող ֆերման այժմ արդեն գործում է բարձրորակ տեխնոլոգիայի առկայությամբ, որը ներկրվել է ՔԱՐԴ ԱգրոՍերվիս ՓԲԸ-ի կողմից՝ ԴեԼավալ ընկերության հետ համագործակցության շրջանակներում։ Այժմ ֆերման ունի ժամանակակից դիզայն, անասնաշենք, գոմաղբի մաքրման ավտոմատացված համակարգ  և կ...
09 Նոյ‎ 2015 3398 Դիտում
Կարողությունների զարգացման ծրագրեր երիտասարդ...
Հունվարի 29-ից փետրվարի 4-ը ՔԱՐԴ ԱգրոՍԵրվիս ՓԲԸ-ի և ամերիկյան World Wide Sires (WWS) ընկերության համագործակցության շրջանակներում Գենե Մոնֆորը կարճաժամկետ այցով ժամանեց Հայաստան, որպեսզի վերապատրաստման դասընթացներ անցկացնի արհեստական սերմնավորման տեխնոլոգիաների, կերակրման, հորթերի խնամքի, աճեցման և կաթ արտադրող ֆերմայի...

The First Leasing for “John Deere” Tractor wa...
On May 22nd, 2015 the “Masis” branch of “CARD AgroCredit” UCO CSJC for the first time in Armenia provided a leasing service for a “John Deere” tractor in the village Hovtashat, Ararat region. The tractor was imported by “CARD AgroService” CJSC which is the official representative of “John Deere” company in Armenia.The...
09 Nov 2015 3658 view
The RA President’s Visit to the Most Advanced...
The opening ceremony of the most advanced dairy farm complex took place today in the Gndevaz community of Vayots Dzor region which was attended by the President of Armenia Serzh Sargsyan, the RA Minister of Agriculture Sergo Karapetyan and  other high officials.The designing of the complex has started since 2012 a...
09 Nov 2015 3293 view
Efficient Farming In Remote Dairy Farm
The dairy farm located in Bandivan community of the Shirak region is now being operated with efficient farming technologies introduced by the CARD AgroService in cooperation with the DeLaval company: an up-to-date farm design, stalls, automatic manure cleaning system and state-of-the-art milking parlorCreating job plac...
09 Nov 2015 3397 view
Capacity Building Programs for Young Farmers
From Jan 29th-Feb 04th, within the frame of the CARD AgroService and the US-based World Wide Sires (WWS) collaboration, Mr. Gene Monfore was hosted to Armenia for a short-term visit aimed at delivering trainings on the AI technology, feeding, calf rearing and general dair...