Ազատանի ԳԱՍԿ-ն ընդլայնում է իր ծառայություննե...
2012 թվականից ի վեր Շիրակի մարզի Ազատան համայնքում գործում է Գյուղատնտեսական և անասնաբուժական սպասարկման կենտրոն (ԳԱՍԿ)։ Արհեստական սերմնավորման ոլորտում մասնագիտացված և անասնաբուժական ժամանակակից սարքավորումներով և գործիքներով հագեցած կենտրոնն ընդլայնում է իր ծառայությունների շրջանակները՝ առաջարկելով գյուղ․ տեխնիկայով...
09 Նոյ‎ 2016 4689 Դիտում
Հնդկական գյուղտեխնիկայի ցուցադրություն
2016 թվականի փետրվար ամսին հայկական պատվիրակությունը, ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարար պարոն Սերգո Կարապետյանի գլխավորությամբ պաշտոնական այցով մեկնեց Հնդկաստան։ Պատվիրակության անդամները հնարավորություն ունեցան հանդիպելու գյուղատնտեսական տեխնիկա մատակարարող մի շարք ընկերությունների հետ։ Պատվիրակության կազմում էր ՔԱՐԴ հիմնադ...

Farm and Veterinary Service Center (FVSC) of Azatan community has been functioning in Shirak marz since 2012. The center, specialized in artificial insemination and equipped with up-to-date tools for veterinary services, extends the scope of its operation, offering agricultural machinery services for the farms of Azata...
09
Nov
2016
4688 view
In February, 2016 the Armenian delegation, headed by the RA Minister of Agriculture Mr. Sergo Karapetyan paid an official visit to India, during which the delegation members had an opportunity to familiarize themselves with agricultural machinery suppliers. CARD director Mr. Gagik Sardaryan was one of the delegation me...